2017

2017

Tammikuu   
13.-14.1.SITF:n tuomarikurssiOuluJärjestäjä: SITF
14.1.Akatemia Open -kilpailutOulu 
21.1.NIC - National Instructor Course - Kansallinen opettajaseminaariOulu

Järjestäjä: SITF

Lisätiedot täältä

28.1.Dan-koe (I-V dan)TampereLisätiedot: Sahyun Marko Lieke
    
Helmikuu   
4.-5.2.SM-kilpailut ja HelmiCupPirkkala 
11.2.MurskausleiriJyväskylä

Järjestäjä: Jyväskylän ITF Taekwon-Do

Lisätiedot: jyvaskylanitftkd@gmail.com ja 

https://taekwondojkl.wordpress.com/

18.-19.2Maajoukkueryhmän alueellinen leiri
18.2 1 x 2h ottelu, 19.2 2 x 2h liikesarja
OuluLisätiedot: Maajoukkuevaliokunta
 
    
Maaliskuu   
1.-5.3.ITF ConventionBenidormJärjestäjä: ITF
4.-5.3.A-juniorien maajoukkueryhmän leiriVaralaJärjestäjä: SITF
4.-5.3Partille OpenGöteborgITF Sweden
11.3.SITF:n tuomarikurssiTampereLisätiedot: Sabum Lasse Kuusisto
11.-12.3.I-tason junioriohjaajakoulutus, 1/2Tampere

Lisätiedot: juniorivaliokunta

kutsu >>

11.3.Maajoukkueen alueellinen leiri
2 x ottelu ja  2 x  liikesarja
TampereLisätiedot: Maajoukkuevaliokunta
18.-19.3.Legend's seminar: Master Mark HuttonTampereJärjestäjä: Black Eagle Taekwon-Do
25.-26.3.TKD Akatemian kevätleiriOulu 
    
Huhtikuu   
1.-2.4.MaajoukkueleiriVaralaJärjestäjä: SITF
1.-2.4.I-tason junioriohjaajakoulutus, 2/2Tampere

Lisätiedot: juniorivaliokunta

kutsu >>

20.-22.4.EM-kilpailutSofia, Bulgaria 
    
Toukokuu   
13.5.Tampere CupTampereJärjestäjä: TAMTKD
13.5.SITF:n kevätkokousTampere 
20.5.Dan-koe I -- II DanOuluLisätiedot: Sabum Jukka Ahola
20.5.Dan-koe I -- III Dan Lisätiedot: Sabum Mikko Allinniemi
20.5.Dan-koe I -- V DanTampereLisätiedot: Sahyun Thierry Meyour
Kesäkuu   
9.-11.6.European CupVarsova, Puola 
9.-11.6.Suuri BudoleiriVarala, TampereLisätiedot ja ilmoittautuminen: https://budoleiri.sporttisaitti.com/
    
Heinäkuu   
6.-9.7.SM-viikko monilajitapahtuma, SITF:n kisapäivä on 9.7.Tampere

Järjestäjä: SITF

Lisätiedot: http://www.sport.fi/sm-viikko

29.-30.7.PotkupäivätTornioJärjestäjä: Taekwon-Do Tornio
    
Elokuu   
25.-26.8.Master Van De Mortel seminaariRovaniemiJärjestäjä: Arctic Taekwon-Do
    
Syyskuu   
9.-10.9.ITF pioneers seminar: Supreme Master Kim Bok ManTampereJärjestäjä: Black Eagle
29.9.-1.10.MaajoukkueleiriVaralaJärjestäjä: SITF
    
Lokakuu   
9.-16.10.MM-kilpailutDublin, Irlanti 
28.-29.10.SITF:n 30-vuotisjuhlaleiri/Kansallinen tekniikkaleiriOuluJärjestäjä: SITF ja Taekwon-Do Akatemia
    
Marraskuu   
    
Joulukuu