Tapahtumakalenteri

Alla listattuna kuluvan vuoden ja tulevat tapahtumat.

  • Maajoukkueleiri

    Pvm: 21.09.2019 - 22.09.2019
    Paikka: Varalan Urheiluopisto, Varalankatu 36, 33240 Tampere, Finland


  • TOK0 - Taekwon-Don perusteet -koulutus

    Pvm: 05.10.2019
    Paikka: Tornio

    Kuvaus:

    Lisätiedot: taekwondotornio@gmail.com
    Ilmoittautuminen: https://www.suomisport.fi/events/0891ec63-e821-4925-a1a0-499d859a78dc


  • EM-kilpailut

    Pvm: 10.10.2019 - 13.10.2019
    Paikka: Sarajevo, Bosnia ja Hertsegovina


  • I-tason junioriohjaajakoulutus, osa 1

    Pvm: 12.10.2019 - 13.10.2019
    Paikka: Helsinki

    Kuvaus:

    Tapahtumailmoittautuminen: https://www.suomisport.fi/events/b5324ae7-d585-4cf1-b716-c12dcfd55cfe

    Kutsu (lisätiedot ja ennakkotehtävä): https://karateliitto.fi/app/uploads/2019/04/kutsu-I-tason-junioriohjaajakoulutukseen-syksyll%C3%A4-_kake2019.pdf


  • TAMTKD:n liikesarjaleiri

    Pvm: 26.10.2019 - 27.10.2019
    Paikka: Budo 6, Nääshalli


  • Kamppailulajien tähtiseuraseminaari

    Pvm: 01.11.2019 - 03.11.2019 Klo: 01.11.2019 17:00 - 03.11.2019 14:00

    Paikka: Helsinki

    Kuvaus:

    Kamppailulajien Tähtiseurojen yhteinen Tähtiseuraseminaari Helsingissä 1.-2.11.2019. Seminaari alkaa perjantaina klo 17 ja loppuu lauantaina klo 14. Mukaan voi tulla pelkästään lauantaipäiväksi. Perjantaina illalla on yhteinen illallinen. Seminaari sisältää asiaohjelman lisäksi myös käytännön harjoittelua tatamilla. Lisätietoa tulossa pian. Tarkoitettu Tähtiseuroille ja tähtiseurapolulla oleville seuroille.


  • Taekwon-Do Akatemian syysleiri

    Pvm: 02.11.2019 - 03.11.2019
    Paikka: Rajakylän Ylä- ja Ala-aste, Ruiskukkatie 4-6, 90580 Oulu, Suomi

    Kuvaus:

    Paikka: Rajakylän koulu, Oulu
    Järjestäjä: Taekwon-Do Akatemia
    Lisätiedot: Jali Moilanen (jali.moilanen@tkd-akatemia.fi)

    Leirikutsu: https://tkd-akatemia.myclub.fi/flow/events/1169168


  • Alueellinen maajoukkueleiri, Etelä

    Pvm: 02.11.2019


  • Black Belt Cup Sastamala

    Pvm: 09.11.2019


  • I-tason junioriohjaajakoulutus, osa 2

    Pvm: 16.11.2019 - 17.11.2019
    Paikka: Helsinki

    Kuvaus:

    Tapahtumailmoittautuminen: https://www.suomisport.fi/events/b5324ae7-d585-4cf1-b716-c12dcfd55cfe

    Kutsu (lisätiedot ja ennakkotehtävä): https://karateliitto.fi/app/uploads/2019/04/kutsu-I-tason-junioriohjaajakoulutukseen-syksyll%C3%A4-_kake2019.pdf


  • IIC Espoo

    Pvm: 16.11.2019 - 17.11.2019

    Kuvaus:

    Järjestäjä: Espoon TKD-seura, Suomen ITF Taekwon-Do, International Taekwon-Do Federation
    Lisätiedot: Teppo Häyrynen

    Kutsu: http://teamespoo.com/tapahtumat/IIC_Finland_2019_invitation.pdf


  • Pikku tiikeri cup

    Pvm: 23.11.2019
    Paikka: Ylöjärvi


  • SITF:n sääntömääräinen syyskokous

    Pvm: 23.11.2019
    Paikka: Ylöjärvi


  • Alueellinen maajoukkueleiri, Pohjoinen

    Pvm: 23.11.2019


  • Joukkueiden ja värivöiden kilpailut

    Pvm: 24.11.2019
    Paikka: Ylöjärvi


  • Potkuleiri

    Pvm: 30.11.2019
    Paikka: Black Eagle Taekwon-Do, Ahertajankatu 19, 33720 Tampere, Finland


  • NääshalliCup

    Pvm: 08.12.2019
    Paikka: Budo 6, Nääshalli


  • Mustan vyön koe (I-V dan)

    Pvm: 14.12.2019
    Paikka: Tampere, Finland

    Kuvaus:

    Lisätietot: Mestari Thierry Meyour


  • Mustan vyön koe (I-V dan)

    Pvm: 14.12.2019
    Paikka: Oulu

    Kuvaus:

    Lisätiedot:
    Mestari Mikko Allinniemi (koesuorituksiin liittyvät asiat)
    Henri Savilampi (järjestelyihin ja maksuihin liittyvät asiat)

    Kutsu ja ohjeet osallistujille: https://tkd-akatemia.myclub.fi/flow/events/1169166


  • Alueellinen maajoukkueleiri, Etelä

    Pvm: 11.01.2020


  • Alueellinen maajoukkueleiri, Pohjoinen

    Pvm: 18.01.2020


  • Open Dutch

    Pvm: 25.01.2020
    Paikka: Helmond, Netherlands


  • SM-kilpailut ja Helmi Cup

    Pvm: 01.02.2020 - 02.02.2020
    Paikka: Ekenäs, Finland


  • Black Eagle Legends seminar

    Pvm: 15.02.2020 - 16.02.2020


  • TAMTKD:n avoin leiri

    Pvm: 29.02.2020 - 01.03.2020
    Paikka: Budo 6, Nääshalli


  • Taekwon-Do Akatemian kevätleiri Oulussa

    Pvm: 14.03.2020 - 15.03.2020

    Kuvaus:

    Järjestäjä: Taekwon-Do Akatemia
    Lisätiedot: Henri Savilampi


  • Black Eagle Taekwon-Do Open IV

    Pvm: 21.03.2020 - 22.03.2020


  • Murskausleiri

    Pvm: 28.03.2020 - 29.03.2020

    Kuvaus:

    Jyväskylän Taekwon-Do seura järjestää perinteisen murskausleirin. Lisätietoja Milla Kakko


  • Akatemia Open

    Pvm: 04.04.2020

    Kuvaus:

    Järjestäjä: Taekwon-Do Akatemia
    Lisätiedot: Henri Savilampi


  • Pudasjärven kevätleiri

    Pvm: 17.04.2020 - 19.04.2020

    Kuvaus:

    Leirikutsu: https://tkd-akatemia.myclub.fi/flow/events/1584629
    Lisätiedot: Janne Ahonen


  • SITF:n seurapäivät

    Pvm: 25.04.2020 - 26.04.2020
    Paikka: Helsinki


  • EM-kilpailut

    Pvm: 30.04.2020 - 03.05.2020
    Paikka: Bratislava, Slovakia


  • TOK3 - Taekwon-Do -ohjaaja 3 -koulutus

    Pvm: 09.05.2020 - 10.05.2020
    Paikka: Varalan Urheiluopisto, Varalankatu 36, 33240 Tampere, Finland

    Kuvaus:

    Lisätietoja myöhemmin


  • Taekwon-Don Tampere Cup X

    Pvm: 16.05.2020 - 17.05.2020


  • Dan-koe I-V Dan Oulussa

    Pvm: 23.05.2020

    Kuvaus:

    Lisätiedot:
    Mestari Mikko Allinniemi (koesuorituksiin liittyvät asiat)
    Henri Savilampi (järjestelyihin ja maksuihin liittyvät asiat)


  • Taekwon-Do Akatemian kesäleiri Muhoksella

    Pvm: 13.06.2020 - 14.06.2020

    Kuvaus:

    Leirikutsu: https://tkd-akatemia.myclub.fi/flow/events/1584711
    Lisätiedot: Antti Kukkonen


  • World Cup

    Pvm: 05.10.2020 - 11.10.2020
    Paikka: Koper, 6000 Koper, Slovenia


  • Taekwon-Do Akatemian syysleiri Oulussa

    Pvm: 31.10.2020 - 01.11.2020


  • NääshalliCup

    Pvm: 29.11.2020
    Paikka: Budo 6, Nääshalli


  • Dan-koe I-V Dan Oulussa

    Pvm: 12.12.2020

    Kuvaus:

    Lisätiedot: Mestari Mikko Allinniemi