/ kilpailut

Maajoukkueen valmennustiimi on tehnyt urheilijavalinnat vuoden 2020 Euroopan mestaruuskilpailuihin.

Kolmannet valinnat, helmikuu 2020

Kalle Alanen, liikesarjat pojat 1. Dan
Minda Ala-aho, ottelu tytöt -55 kg
Viivi-Veronika Paavola, liikesarjat tytöt 1. Dan

Toiset valinnat, helmikuu 2020

Arpad Demeter, liikesarjat pojat 1. Dan
Juuso Kokko, ottelu pojat -62 kg
Tomi Halonen, ottelu pojat +75 kg
Netta Tiilikainen, liikesarjat tytöt 1. Dan ja ottelu tytöt -50 kg
Joni Ohtonen, liikesarjat miehet 4. Dan
Jukka Holmén, liikesarjat miehet 4. Dan
Antti Holmén, liikesarjat miehet 3. Dan
Ali Chridi, ottelu miehet -63 kg
Pauli Turunen, ottelu miehet -63 kg
Mikko Mankinen, ottelu miehet -70 kg
Ella Oinonen, naisten 1. danin liikesarjat
Nita Mettinen, ottelu naiset -50 kg
Julia Pätsi, naisten erikoistekniikat

Ensimmäiset valinnat, marraskuu 2019

Kalle Kivioja, miesten voimamurskaus
Juuso Kokko, liikesarjat pojat 1. Dan
Sjövall Mira, liikesarjat naiset 2. Dan ja ottelu naiset -62 kg
Holmen Antti, ottelu miehet -70 kg
Holmen Jukka, ottelu miehet -78 kg
Keränen Lotta, liikesarjat naiset 2. Dan
Julia Pätsi, liikesarjat naiset 3. Dan
Miro Ikäheimonen, liikesarjat miehet 2. Dan

Maajoukkueeseen hakeneet urheilijat, EM2020

JUNIORIT

Pojat

Arpad Demeter, 1. Dan liikesarjat
Juuso Kokko, 1. Dan liikesarjat ja ottelu -62 kg
Kalle Alanen, 1. Dan liikesarjat
Egor Nikolaev, 1. Dan liikesarjat ja ottelu -56 kg/62 kg
Tomi Halonen, ottelu +75 kg

Tytöt

Netta Tiilikainen, 1. Dan liikesarjat
Minda Ala-aho, ottelu -55 kg
Viivi-Veronika Paavola, 1. Dan liikesarjat

SENIORIT

Miehet

Kristian Shpotin, 1. Dan liikesarjat ja ottelu -70 kg +joukkue
Teemu Autio, 2. Dan liikesarjat
Miro Ikäheimonen, 2. Dan liikesarjat
Antti Holmén, 3. Dan liikesarjat ja ottelu -70 kg +joukkue
Joni Ohtonen, 4. Dan liikesarjat +joukkue
Jukka Holmén, 4. Dan liikesarjat ja ottelu -78 kg +joukkue
Pauli Turunen, ottelu -63 kg +joukkue
Rufus Kesti, ottelu -63 kg +joukkue
Karim Khanji, ottelu -63 kg +joukkue
Ali Chridi, ottelu -63 kg +joukkue
Mikko Mankinen, ottelu -70 kg +joukkue
Leevi Ulvinen, ottelu -70 kg +joukkue
Kalle Kivioja, voimamurskaus +joukkue
Jouni Aartola, joukkue

Naiset

Heidi Sahlberg, 1. Dan liikesarjat +joukkue
Nelli Kiikkinen, 1. Dan liikesarjat
Ella Oinonen, 1. Dan liikesarjat
Lotta Keränen, 2. Dan liikesarjat ja voimamurskaus +joukkue
Mira Sjövall, 2. Dan liikesarjat ja ottelu -62 kg +joukkue
Julia Pätsi, 3. Dan liikesarjat ja erikoistekniikat +joukkue
Nita Mettinen, ottelu -50 kg +joukkue
Minna Kivinen, ottelu -68 kg

Recent Posts